Bydgoszczanie po raz ósmy obchodzili swoje wodniackie święto
Ster na Bydgoszcz
Jest to chyba największe święto wodniaków polskiego śródlądzia. Miałem przyjemność obserwować paradę jednostek pływających z odbudowaną barką kanałową LEMARA, aktualnie obiektem muzealnym i trzema tramwajami wodnymi- starym BYDGOSZCZ(ex. Elbląg) oraz dwoma nowoczesnymi jednostkami o napędzie solarowym SŁONECZNIK I i SŁONECZNIK II- na czele. Parada trwała blisko godzinę i wypadła okazale( vide- fot. zal.)
Drodzy Odbiorcy!
Dobre idee i przedsięwzięcia warto szeroko promować. Zwłaszcza te, które się poznało. Osobiście jestem przekonany, że zasługują na to dwa wydarzenia tego lata: XII Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu, których cały program zamieszczam, oraz XXXIII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. A ponieważ do wielu należy przemawiać wieloma sposobami, daję też inne atrakcyjne dodatki.
Pozdrawiam,
Jan Jakub Zieliński, czyli Kuba
Po ostatniej imprezie z REGATY RYNNOWE I AKADEMIA WĘZŁÓW wiele osób nas chwaliło. POWTARZAMY akcję znowu !!
Kto pamięta ZPT ??? Bierzcie swoje pociechy i przyjdźcie 13 czerwca 2015, sobota, Wyspa Bielarska. Poczujecie się jak dzieci i pokażecie swoim dzieciom, że świat nie kończy się na smartfonie :)
Fundacja OnWater.pl w tym dniu rozpoczyna kolejny wieloletni projekt edukacyjny „nauka przez zabawę”. Zależy nam na mądrym budowaniu MODY NA ODRĘ. Czujemy, że za kilka lat „ODRZANIE” będą dumni z faktu mieszkania nad ODRĄ.
--------------------------
Zapraszamy do namiotu Fundacji OnWater.pl podczas KARNAWAŁ ODRZAŃSKI.
Termin:
- 28 czerwca 2015r. niedziela
- godzina: 13-18
- Wyspa SŁODOWA, Wrocław
--------------------------
Szanowni Bracia i Siostry,
W nawiązaniu do wiadomości Pana Zbyszka Priebe sprzed tygodnia i rozmów, które w późniejszym okresie odbyliśmy w małym kapitańskim gronie pragnę uzupełnić wiadomość dotyczącą zbierania wspomnień i relacji kapitańskich. W kwietniu tego roku ruszył wspólny projekt Bractwa Mokrego Pokładu i Fundacji Otwartego Muzeum Techniki "Kapitańskie opowieści", w którym realizować będziemy również archiwizację biogramów i materiałów, przez Was, Drodzy Bracia, zgromadzonych. Różnica polega jedynie na tym, że część tych relacji zostanie nagrana, a z całości powstanie krótki, ok. 20 minutowy filmik, wykonany przez zawodowego operatora, z podkładem muzycznym Michała Zygmunta, autora miniatur muzycznych Odrą. Kolejne, zgromadzone w wersji tradycyjnej – zostaną zaś zamieszczone na stronie projektu i będą ogólnodostępne, co z całą pewnością przysłuży się rozpowszechnieniu idei żeglugi odrzańskiej.